پروژه های ramin.yousefi2@gmail.com AVR,ARM,PIC,8051

لطفا ایمیل بزنید

آموزش Altium Designer
 

1. File\New|PCB Project

2. File\Save Project As

اگر پروژه را save نکنید برنامه یک پیام error می دهد.

3. File\New\Schematic

4. File\Save As

 

 


 
 
قرائت کنتور از راه دور با ATmega 128
 

این پروژه یک پروژه کاملا صنعتی و کاربردی می باشد که به سفارش آب و فاضلاب تهران طراحی و ارائه شده. 

در این پروژه از میکروی ATmega 128 استفاده شده.مدار سمت چپ یک نوع مدار شمارنده است که می توان به جای کلید ورودی سنسور قرار داد. برای ارسال و دریافت می توان از  ماژول ارسال و دریافت RF استفاده کرد که من به شخصه از ماژول های HM_TR  استفاده کردم.کلیدها برای تنظیمات اولیه می باشد.

در سمت راست مدار قرائت وجود دارد که با فرستادن یک کد به مدار سمت چپ اطلاعات آن را خوانده و در حافظه ذخیره می کند. که می توان با دکمه های - و + اطلاعات ذخیره شده را باز بینی کرد.


 
 
پروژه تشخیص اعداد زوج یا فرد
 

یکی از پر کاربرد ترین مسائل در برنامه نویسی ایجاد شرط زوج یا فرد بودن ارقام برای میکرو است . مثلا اگر عدد بدست آمده در مرحله ای خاص زوج بود این کار و یا فرد بود کاری دیگر را انجام بده و یا تنها ارقام مورد استفاده ی ما ارقام زوج هستند با این شرط فقط آنها را نشان بده.

در این برنامه با وارد کردن عدد مورد نظرتان و سپس زدن دکمه = نتیجه زوج(Even) و یا فرد(Odd) بودن را به شما نمایش می دهد.


 
 
پروژه تولید اعداد تصادفی
 

 از این پروژه در تمامی وسایلی که به نحوی با سیستم انتخاب تصادفی سرو کار دارند همچون سیستم های پخش صوتی ،lottery و..... استفاده می شود. در این پروژه از خانواده tiny AVR ها استفاده شده تا عزیزان با این avr ها نیز کار کرده باشند.

 

 

 


 
 
سوالات مطرح شده در مورد راه اندازی مموری های MMC/SD
 

1- مموری را به صورت سکتور راه اندازی کردم ولی به صورت FAT نمی شود؟

2-طریقه ی بستن مموری باید مطابق با عکسهایی که در اینترنت است باشد یا طریقه ی خاصی دارد؟

3-چرا در هر بار دراوردن و دوباره جا زدن مموری باید میکرو را ریست کرد تا مموری را بشناسد؟

4- آیا با فرمت سکتور می توان مموری را به کامپیوتر شناسوند؟ 

.

.

.

 


 
 
پروژه چراغ راهنمایی و رانندگی
 

در این پروژه بعد از 20 ثانیه چراغ قرمز خاموش ، چراغ زرد برای 2 ثانیه روشن و بعد از آن چراغ سبز برای 20 ثانیه روشن می شود و مجدد این پروسه اجرا می شود.


 
 
کنترل دقیق موتورهای DC
 

در این پروژه با دو دکمه ی اول میزان سرعت موتور را تنظیم و با دکمه های راست و چپ جهت موتور را تعیین می کنیم . با زدن دکمه ی Brake موتور در لحظه خاموش می شود.


 
 
ارسال و دریافت DTMF
 

در این پروژه با آیسی MT8880 عمل ارسال و با آیسی MT8888 عمل دریافت را انجام می دهیم.

 


 
 
ماشین حساب مهندسی update شده.
 


 
 
ساخت ساعت و تقویم با DS1307
 

DS1307 یک آیسی RTC است که حتی در مادربورد های اکثر کامپیوتر ها از آن استفاده شده. از جمله امکانات این آیسی نمایش دقیق ساعت ، ثانیه ، دقیقه ، تقویم ، روز ، ماه ، سال و حتی روزهای هفته می باشد.

یکی از ویژگی های این آیسی که آن را پر کاربرد کرده وجود ولتاژ 3 ولتی بکاپ آن است که معمولاً با یک باطری سکه ای تامین می شود که با رفتن برق اصلی سیستم شروع به کار کرده و نمی گذارد که تنظیمات مربوط به ساعت و تقویم به هم بخورد.  

با وجود این آیسی میکرو نیازی به محاسبه و استفاده از تایمر های خود ندارد و می توانید از آنها برای مصارف دیگر استفاده کنید. 


 
 
ساخت ساعت با RTC داخلی میکرو
 

در این پروژه از RTC داخلی میکرو برای تولید پالس ساعت استفاده شده که در بسیاری از پروژه ها برای درگیر نبودن میکرو و آزادی عمل بیشتر برای دیگر برنامه ها از این سیستم استفاده می کنند.


 
 
تست سرعت 2
 

در این پروژه بعد از تست سرعت خود به تعداد 5 مرتبه (تعداد دفعات در سمت راست بالای LCD نمایش داده می شود) مقدار میانگین زمان شما محاسبه شده و اعلام می گردد.